Infinity Aqua Drops: Správny postup farbenia a najčastejšie chyby

Farby Infinity Aqua DropsHybridné farby Infinity Aqua Drops patria medzi špičku na trhu. Prečo? Ide o prvé farby, ktoré obsahujú látky obnovujúce väzby a štruktúry v chĺpku – podobne, ako to vie Olaplex alebo K18. Navyše sa radí medzi najdlhšie trvajúce farby bez henny na svete – vydrží až 6 týždňov na chĺpkoch a zafarbí aj kožu.

Pri testovaní sme z nich boli nadšené – overili sme si, že sú úžasné nielen „na papieri“ vďaka svojmu zloženiu, ale skvele sa s nimi pracuje aj v praxi a výsledky na klientkách vyzerajú famózne. Preto nás prekvapilo, keď sme od vás z času na čas počuli, že málo farbia alebo že poriadne neofarbia kožu. S niekoľkými z vás sme situáciu konzultovali a výsledok bol skoro vždy rovnaký: zlý postup. Čo teda robiť, keď Aqua Drops nedrží na koži a ako postupovať, aby ste spoľahlivo dosiahli skvelé výsledky?

Správny postup farbenia s Infinity Aqua Drops:

Pozrite sa na videá, kde uvidíte, aj ako silnú vrstvu farieb nanášať:

Ukážka farbenia na ruke

 

Ukážka farbenia priamo na obočie

 

Postup krok za krokom:

1. Najprv pleť očistite nemastným odličovačom a brow šampónom. Prípadne môžete použiť aj soľný roztok. Nepoužívajte žiadne prípravky, ktoré obsahujú oleje (ani odličujúce peny obsahujúce oleje). Odporúčame použiť Infinity Brow Shampoo a následne odmastiť pleť soľným roztokom Infinity.

2. Farbu mixujte v pomere 3:1, teda 3 kvapky farby a 1 kvapka oxidantu (nie 1 celá pumpička). Vždy používajte iba oxidant Infinity Hybrid, nikdy iný!

3. Pokiaľ chcete pridať do farby Cool Toner, zmiešajte ho s oxidantom samostatne, teda mimo hlavnej farby. Cool Toner zmiešajte v pomere 3:1 – 3 kvapky tonera a 1 kvapka oxidantu. Následne túto zmes vmiešajte do hlavnej farby. Tejto zmesi by v hlavnej farbe malo byť 5–10 %.

4. Farbu aplikujte štetcom v tenkých vrstvách, pričom každú vrstvu nechajte pred aplikáciou ďalšej vrstvy úplne zaschnúť. Doba schnutia každej vrstvy je cca 1–2 minúty (pokojne môžete nechať aj 3 minúty).

5. Takto aplikujte 1–4 vrstiev, pamätajte však na to, že aplikácia iba jednej vrstvy vám dá naozaj veľmi nízku úroveň zafarbenia. Aj pokiaľ chcete dosiahnuť svetlejší odtieň, väčšinou bude vhodnejšie aplikovať 2 vrstvy, čím dosiahnete aj rovnomernejšie zafarbenie. Čím viac vrstiev, tým tmavšia výsledná farba bude.

6. Nechajte farbu preschnúť/pôsobiť celkom 15 minút od nanesenia 1.vrstvy. Čiže ak nanášate celkom napríklad 3 vrstvy farby a každú vrstvu necháte zaschnúť 2 minúty, tak po zaschnutí poslednej vrstvy budete musieť počkať ešte ďalších 7 minút, nech splníte celkovú dobu preschnutia/pôsobenia.

7. Farbu zložte tampónom namočeným vo vlažnej vode.

 

Medzi najčastejšie chyby pri farbení s Infinity Aqua Drops patria:

1. Očistenie pleti prípravkom obsahujúcim oleje alebo odličovacie mlieka

Odporúčame používať Infinity Brow Shampoo a následne odmastiť pleť soľným roztokom Infinity.

2. Zlý pomer pri mixovaní farby

Farbu mixujte v pomere 3:1, teda 3 kvapky farby a 1 kvapka oxidantu (nie 1 celá pumpička). Vždy používajte iba oxidant značky Infinity Hybrid, nikdy iný!

3. Aplikácia v príliš tenkej alebo v príliš silnej vrstve

Vo videu ukazujeme, akú silnú vrstvu použiť na správne zafarbenie. Farbu aplikujte štetcom v tenkých vrstvách, pričom každú vrstvu nechajte pred aplikáciou ďalšej vrstvy úplne zaschnúť. Doba schnutia vrstvy je cca 1–3 minúty.

4. Aplikácia iba jednej vrstvy

Aplikujte najmenej 2 vrstvy pre svetlejšiu farbu a 3 a viac vrstiev pre výraznejšie zafarbenie.

5. Krátka doba pôsobenia

Nechajte farbu celkovo preschnúť 15 minút od nanesenia 1.vrstvy. Stále pamätajte na to, že každá vrstva musí plne zaschnúť pred aplikáciou ďalšej vrstvy.