Postup lash liftingu s Ruthie Belle

Laminačný systém Ruthie Belle, ktorý používa lifting krém na báze cysteamínu, je natoľko šetrný, že klientky ani nepotrebujú domácu starostlivosť: počas ošetrenia nedochádza k dehydratácii rias, a tak dodatočná extra výživa jednoducho nie je nutná.Ruthie Belle

Značka Ruthie Belle navyše prináša 2 veľmi inovatívne produkty. Tým prvým je sérum Shine Repair, ktoré sa aplikuje na záver ošetrenia. Nejedná sa o obyčajné výživné sérum – Shine Repair za iba 5 minút úplne uzatvára kutikulu rias. Čo to znamená v praxi? Klientky si hneď po ošetrení môžu umyť tvár, naniesť maskaru, ísť si zaplávať alebo sa zohriať do parnej sauny – natočené riasy to nijako neovplyvní. Tým druhým je prášok Powder Lift, ktorý keď primiešate do lifting krému na báze cysteamínu, začne lepiť, takže nepotrebujete žiadne iné lepidlo. 

1) Vyčistite riasy

Pre vyčistenie rias si nachystajte čistiacu penu špeciálne určenú na použitie pred lamináciou (môžete použiť napríklad penu Maxymova). Štetcom na čistenie rias naneste trochu čistiacej peny na očné viečko klientky, pričom sa vyhnite nanášaniu priamo na líniu rias – pre klientky to nie je veľmi príjemné. Jemne prechádzajte po očnom viečku, potom po riasach od korienkov smerom ku končekom a nezabudnite aj na spodnú stranu rias. Nakoniec odstráňte zvyšky make-upu navlhčeným vatovým tampónom a potom požiadajte zákazníčku, aby naklonila hlavu na stranu, aby ste mohli riasy dobre opláchnuť fyziologickým roztokom.

Na opláchnutie rias vždy používajte fyziologický roztok. Svojím zložením sa viac podobá slzám než destilovaná voda, takže je pre oči menej dráždivý. Soli vo fyziologickom roztoku navyše začnú jemne otvárať kutikuly rias, čo pomôže ďalším prípravkom lepšie preniknúť do ich štruktúry.

Po odlíčení a vyčistení si na očných viečkach klientky označte body smeru rastu rias. Značky urobte tesne pod obočím, aby boli viditeľné aj po nasadení natáčok. Značky robte, keď klientka sedí alebo stojí, nie keď leží na lehátku.

2) Aplikujte primer Easy Lift

Použitie primeru je dobrovoľné, avšak primer Easy Lift má hneď niekoľko výhod, a tak jeho používanie môžeme viac než odporúčať. Zvážte sami:

  • Urýchľuje dobu pôsobenia lifting krému. To oceníte najmä vtedy, keď máte fľaštičku s lifting krémom otvorenú dlhšie než 1,5 mesiaca. Aj do airless fľaštičky sa totiž nejaký vzduch po dostatočne dlhom čase vždy dostane a v takom prípade potom trvá lifting krému dlhšie, než rozpojí disulfidové väzby v riasach. Primer Easy Lift urýchľuje dobu pôsobenia lifting krému, takže čiastočnú oxidáciu vyváži.
  • Robí riasy super jemné a poddajné, takže ich možno ľahko tvarovať. To oceníte najmä pri práci s veľmi hrubými riasami, ktoré majú tendenciu sa odlepovať od natáčky a zároveň potrebujú dlhšiu dobu pôsobenia lifting prípravkov. Easy Lift robí riasy super mäkkými, takže je ľahšie ich prilepiť k štítu a udržať ich tam.
  • Plne otvára kutikulu rias, bez toho aby ich, na rozdiel od väčšiny iných primerov, dehydratoval.

EasyLiftUG-Photoroom.png-Photoroom

Pozor: Easy Lift Primer je určený na použitie iba s jemnými lifting krémami, pretože zvyšuje ich účinok. Ak by ste primer Easy Lift chceli použiť s agresívnejšími typmi lifting krémov, mohli by ste riasy spáliť.

Aplikácia: Naneste Easy Lift na riasy, najlepšie pomocou zužujúceho sa mikro kefky s dlhou špičkou. Primer naneste v dostatočnom množstve – použijete toľko produktu, koľko je potrebné, aby ste dôkladne pokryli všetky riasy, vyhnite sa ale tomu, aby oči v produkte vyložene plávali. Nechajte primer pôsobiť cca 30 sekúnd. Primer neoplachujte ani inak neodstraňujte.

3) Pripojte na viečka silikónové natáčky

Na očné viečko pripojte natáčky tak, aby boli čo najbližšie k línii rias, ale nie priamo na nej. Odporúčame používať silikónové natáčky, ktoré držia aj bez lepidla, napríklad osvedčené natáčky Katya Vinog.

4) Rozprestrite a prilepte riasy na natáčku

Štetcom Laminator naneste tenkú rovnomernú vrstvu lepiaci balzam Ruthie Belle Flesh Balm na natáčku. Potom naberte ďalšie množstvo balzamu a naneste ho na riasy, zatiaľ čo ich zároveň rozčesávate a prilepujete na natáčku.

Na rozčesanie a prilepenie rias môžete samozrejme použiť aj iný štetec a namiesto balzamu lepidlo. Podľa našich skúseností však kombináciou Laminatoru a lepiaceho balzamu môžete tento krok dokončiť až 4x rýchlejšie. Výhodou balzamu Flash Balm je, že na rozdiel od väčšiny iných balzamov nepredlžuje pôsobenie lifting krému.

FlashBalm-Photoroom.png-Photoroom

Riasy vždy prečesávajte vo vnútornom kútiku rovno nahor. Vo vonkajšom kútiku ich môžete vyčesávať rovno nahor alebo mierne von pre efekt mačacích očí (len v prípade, ak má vaša zákazníčka výnimočne dlhé riasy, pretože to znižuje efekt liftingu). Pri rozčesávaní rias držte silikónovú natáčku prstami na mieste – zabránite tým nadmernému pohybu natáčky, ktorý by následne sťažoval rozčesávanie a prilepovanie rias.

Pri rozčesávaní rias na natáčke buďte dôkladní – ak riasy pripevníte slabo, ľahšie sa uvoľnia z natáčky, čo skomplikuje zvyšok procedúry. Pri dôkladnom vyčesaní a napnutí rias sa navyše zosilní efekt liftingu.

Pri rozčesávaní rias na silikónové natáčky zaistite, aby sa nepretočila línia rias. Zvyčajne sa prevráti, keď je silikónová natáčka umiestnená ďaleko od línie rias a riasy sú vytiahnuté príliš pevne. Pretočená línia zoslabuje efekt natočenia.

Takto vyzerá prevrátená línia rias:

42_flipped-waterline

Ak nekontrolujete pretočenie počas oddeľovania rias a všimnete si toho až po nalepení všetkých rias na natáčku, tak riasy uvoľnite, premiestnite natáčku bližšie k línii rias a začnite znova.

5) Lifting krém – Cysteamine Lash & Brow Lifting Lotion

Cysteaminelash_browliftingvegan1-Photoroom.png-Photoroom

Lifting krémom si najprv urobte na riasach vodorovnú hornú linku, ktorá určuje hranicu, za ktorú už prípravky nebudete nanášať – začnite pri vonkajšom kútiku a pokračujte smerom k vnútornému kútiku. Riasy vo vonkajšom kútiku totiž potrebujú viac času na spracovanie než riasy vo vnútornom kútiku. Snažte sa, aby bola linka čo najrovnejšia. Riasy menia svoj tvar iba v oblastiach, kde bol aplikovaný lifting krém, takže nerovnomerná horná línia má za následok nerovnomerné natočenie.

Akonáhle máte urobenú horizontálnu linku, oblasť medzi ňou a spodným okrajom silikónovej natáčky vyplňte liftingovým krémom. Lifting krém od Ruthie Belle je veľmi jemný, takže by mal byť aplikovaný až na spodný okraj natáčky. Ako akýkoľvek iný produkt sa však ani tento nesmie dostať až na líniu oka – od nej nechajte medzeru 1 mm alebo menej. Ak necháte medzeru väčšiu než 1 milimeter, natočenie nebude také silné, ako by malo byť.

Doba pôsobenia lifting krému sa obvykle pohybuje medzi 8–12 minútami, vždy sa však riaďte testom natočenia.

Keď disulfidové väzby rias zmäknú, odstráňte liftingový krém suchým štetcom, a pokiaľ na riasach zostali nejaké zvyšky krému, zotrite ich suchou vatovou tyčinkou.

6) Lash & Brow Lift Fixing Lotion

Lash_browfixing2vegan-Photoroom.png-Photoroom

Začnite nanášať na riasy Lash & Brow Lift Fixing Lotion, a to od vnútorného kútika oka smerom k vonkajšiemu kútiku – riasy vo vnútornom kútiku sú tenšie než riasy z vonkajšieho kútiku, a preto je u nich nutné neutralizovať lifting krém ako prvý. Tak dosiahnete rovnomerného natočenia.

Fixing Lotion naneste štetcom na hornú časť s malým presahom cez oblasť, kde ste mali aplikovaný lifting krém. Myslite na to, že pokiaľ ste lifting krém v predchádzajúcom kroku odstraňovali smerom nahor, lifting krém začal pôsobiť aj mimo oblasť, než kde ste lifting krém pôvodne naniesli. To znamená, že riasy sa potom začali spracovávať aj na miestach, kde lifting krém síce nebol nanesený, ale dostal sa tam, tak trochu paradoxne, pri odstraňovaní lifting krému. Pokiaľ ste teda postupovali týmto spôsobom, musíte účinky lifting krému zneutralizovať všade tam, kde sa lifting krém dostal.

Po nanesení prikryte riasy kompenzátorom a nechajte pôsobiť cca o 2 minúty kratší čas, než aký ste nechali pôsobiť lifting krém. Obvykle sa jedná o 6–10 minút. Maximálna doba pôsobenia je 10 minút. Pokiaľ ste teda nechali prvý krok pôsobiť 12 minút, doba pôsobenia pre fixačné mlieko bude o 2 minúty menej, teda 10 minút. Pokiaľ ste ale nechali liftingové mlieko pôsobiť 16 minút, fixačné mlieko by ste mali nechať účinkovať nanajvýš 10 minút. 

Po uplynutí doby pôsobenia odstráňte Fixing Lotion zložením kompenzátora smerom nahor tak, aby kĺzal po smere rastu rias – týmto spôsobom väčšinu produktu odstránite spolu s kompenzátorom. Zvyšok produktu odstráňte suchým štetcom a nakoniec v prípade potreby ešte suchou vatovou tyčinkou.

Krok 7: Farbenie

Vzhľadom k tomu, že lifting krém odstráni z rias časť melanínu, obvykle riasy vyzerajú po liftingu o niečo svetlejšie. Z tohto dôvodu odporúčame po laminácii riasy nabarviť.

Aby bolo farbenie pre citlivé riasy po laminácii čo najšetrnejšie, odporúčame používať maximálne 1,5–3% peroxid vodíka. Medzi vhodné farby pre použitie po laminácii patrí napríklad My Lamination alebo Brow Xenna O2 Oxygen.

Pokiaľ má klientka citlivé oči, nanášajte farbu 1 mm od vodnej línie, aby ste zabránili slzeniu očí. Vždy sa uistite, že sa farba nedostane do očí. Ak vaša klientka počas tejto fázy pocíti akékoľvek podráždenie, príčinou je vždy to, že sa farba dostala do očí alebo na vodnú linku oka. V prípade podráždenia skontrolujte, či na vodnej linke nezostali zvyšky farby a ak áno, odstráňte ich suchou vatovou tyčinkou. Aby ste pri farbení zabránili tomu, že sa riasy odlepia od natáčky, upevnite na hornú časť kompenzátor. Najlepšie je v tomto kroku použiť čierne kompenzátory, kde budú prípadné škvrny od farby vidieť najmenej. Pre odstraňovanie farby použite:

  • suchú vatovú tyčinku či tampón, ak budete pokračovať sérom Shine Repair;
  • navlhčenú tyčinku či navlhčený vatový tampón, ak sa rozhodnete týmto krokom ošetrenie ukončiť a Shine Repair nepoužijete.

8) Shine Repair pre výživu rias a uzavretie kutikuly

Shinerepair-Photoroom.png-Photoroom

 Zatiaľ čo prvý a druhý krok fungujú ako pár a musia sa dodržiavať kombinácie prípravkov stanovené výrobcom, výživu môžete voliť podľa toho, čo máte osvedčené. Za nás by ale bola veľká škoda používať v tomto prípade niečo iné než sérum Shine Repair práve od Ruthie Belle. Sérum Shine Repair sa totiž odlišuje od alternatív tým, že má dvojitý účel: nielenže vyživuje riasy, ale tiež uzatvára na 99,9 % kutikulu, a to počas len 5 minút.

Všetky účinné zložky obsiahnuté v sére sú tak skutočne uzamknuté v riase a prebytočný produkt možno odstrániť už po 5 minútach. Potom si vaša klientka môže naniesť riasenku, umyť si tvár, ísť si zaplávať alebo dokonca ísť rovno do parnej sauny a jej riasam sa nič nestane.

Sérum Shine Repair má tiež funkciu rozpúšťania lepidla, a preto je tekutejšie než ostatné prípravky – vodnatejšia konzistencia lepidlo ľahšie rozpúšťa. Čiže už počas fázy vyživovania sa riasy začnú uvoľňovať z natáčky, čo vám ušetrí čas a námahu. Zároveň to znamená, že po nanesení séra by ste mali riasy zakryť kompenzátorom, aby sa od natáčky neodlepili skôr, než uplynie čas pôsobenia Shine Repair.

Aplikácia: Naneste sérum na riasy, prikryte kompenzátorom a po 5 minútach zložte kompenzátor kĺzavým pohybom po smere rastu rias tak, aby ste spolu s kompenzátorom odstránili aj väčšinu prebytkov séra. Pre odstránenie zvyškov séra použite navlhčenú vatovú tyčinku.

9) Odstránenie natáčok a vyčistenie očných viečok

Ak ste použili Shine Repair, väčšina rias už by mala byť teraz odlepená z natáčky. Dvakrát skontrolujte, či žiadna z rias nezostala pevne prilepená k natáčke a potom natáčku pomaly odstráňte z viečka.

Po ošetrení by riasy nemali byť zlepené alebo špinavé od zvyškov prípravkov. Všetky zvyšky by mali byť odstránené a riasy dokonale oddelené. Rovnako tak očné viečka by na konci ošetrenia mali byť 100 % čisté bez akejkoľvek lepivosti. Zvlášť dôležité je odstrániť akékoľvek zvyšky farby, pretože práve u farby je najvyššia šanca, že by mohla spôsobiť alergickú reakciu.

Ak po odstránení natáčok vidíte, že sú na riasach zvyšky lifting krému alebo lepidla, odporúčame namočiť namočiť riasenkovú kefku do neutralizačnej čistiacej peny a ihneď po zložení natáčok riasy za použitia peny ešte prečesať. Riasy češte vždy len smerom nahor, aby nedošlo k oslabeniu natočenia.

Penu zmyte z očného okolia čistým navlhčeným vatovým tampónom. Na záver odporúčame použiť riasenku na oddelenie a nadýchanie rias. Dosiahnete tak veľmi upravený vzhľad. V prípade pokračovania predĺžením rias budete mať riasy vďaka tomuto kroku dokonale pripravené na ďalšiu prácu.

Domáca starostlivosť Ruthie Belle

Laminačný systém Ruthie Belle je natoľko šetrný, že klientky nepotrebujú žiadnu špeciálnu domácu starostlivosť.