Čo je vajacial a ako postupovať pri ošetrení v salóne aj doma

V kozmetických salónoch sme si zvykli na skrášľovanie všetkých častí tela, jednému miestu sme sa ale doteraz venovali len pri odstraňovaní chĺpkov – intímnym partiám. Vďaka vajacial teraz ale môžete dopriať komplexnú starostlivosť aj im.

ČO JE VAJACIAL?

Vajacial – ošetrenie intímnych partiíSlovo vajacial (s výslovnosťou „vedžejšl“) je skratkou pre kombináciu slov „vagína“ a „facial“ a jedná sa o procedúru, ktorá kombinuje brazílsku depiláciu a špeciálne kozmetické ošetrenie pre intímnu oblasť. Výsledkom sú hladké partie bez zarastených chĺpkov, pupienkov či svrbenia. Zatiaľ čo v USA sa vajacial prvýkrát objavil v roku 2010 a v posledných rokoch zažíva boom, v Česku a v Európe sa hlási o slovo práve teraz.

A pretože z interného výskumu vieme, že cca 30 % klientiek trpí na zarastajúce chĺpky v oblasti bikín (s ktorými vajacial tiež pomáha), veríme, že záujem o toto ošetrenie bude mať v nasledujúcich mesiacoch a rokoch len vzrastajúcu tendenciu.

ČO JE SÚČASŤOU VAJACIAL?

Ošetrenie zahŕňa očistenie pokožky, jemný peeling, odstránenie zarastených chĺpkov a odumretých kožných buniek. Nasleduje ošetrenie prístrojom podľa typu pokožky a problémov klientky, ošetrujúca maska a sérum.

VAJACIAL UMOŽŇUJE MAŤ INTIMNÉ PARTIE BEZ ZAROSTAJÚCICH CHLÚPKOV A PUPINKOV

Vajacial ocenia všetky ženy, ktoré sa chcú nadštandardne starať o intímne partie, mať ich hladké a zdravé. Obzvlášť vhodný je v prípade:

  • zarastajúcich chĺpkov,
  • zápalových pupienkov,
  • podráždenia,
  • svrbenia.

So všetkými spomínanými problémami si vajacial vie skvele poradiť.

PROFESIONÁLNY POSTUP OŠETRENIA VAJACIAL V KOMBINÁCII S BRAZÍLSKOU DEPILÁCIOU

Profesionálny postup vajacial s Perron Rigot Yona1. Príprava profesionálnym intímnym obrúskom od Perron Rigot pre osvieženie oblasti.

2. Čistenie profesionálnym Blue Lotion Perron Rigot.

3. Exfoliácia Yona Micro-peeling penou na odstránenie odumretých buniek a vyčistenie pokožky.

4. Depilácia cukrovou pastou alebo šetrným voskom.

5. Použitie prístroja podľa problémov klientky:

  • Para + ozón alebo ultrazvuková špachtľa na odstránenie zarastených chĺpkov alebo čiernych bodiek.
  • Ozonizér na upokojenie a zahojenie.
  • Studená plazma na dezinfekciu, upokojenie, hojenie i prevenciu zápalov.
  • LED pre pomoc pri regenerácii pokožky, proti hyperpigmentácii alebo zápalu.

6. Aplikácia vajacial masky po dobu 15 minút – použiť môžete Perron Rigot Soothing Jelly Mask alebo Perron Rigot Perfecting Jelly Mask.

7. Aplikácia starostlivosti vo forme séra Yona Intimate Perfecting Serum.

POSTUP PRE DOMÁCE OŠETRENIE S PRODUKTMI PERRON RIGOT YONA

Perron Rigot Yona - ako urobiť vajacial doma1. Exfoliujte pokožku Yona Micro-peeling penou: Penu používajte na intímnu oblasť 2–3× týždenne, pri aplikácii ju nanášajte smerom od slabín k veľkým pyskom (labia majora). Nechajte pôsobiť 1–2 minúty (pena sa postupne rozpúšťa) a potom dôkladne opláchnite vodou.

2. Aplikujte masku Yona Vajacial Perfecting Bikini Mask: Masku použite najskôr 48 hodín po odstránení chĺpkov, používajte raz za štrnásť dní na problematickú pokožku alebo raz mesačne ako prevenciu. Masku stačí pri aplikácii rozložiť, položiť na intímne partie a nechať 15 minút pôsobiť. Potom masku odstráňte a zvyšný lotion jemne vmasírujte.

3. Aplikujte sérum Yona Vajacial Intimate Perfecting Serum: Ráno a večer naneste niekoľko kvapiek na intímnu oblasť. Sérum nanášajte od slabín po veľké pysky a masírujte až do úplného vstrebania.