Ako na lamináciu obočia s Maxymova Lavender

Systém na lamináciu obočia Maxymova Lavender je jeden z mála systémov na slovenskom trhu, ktorý neobsahuje v prvom kroku kyselinu tioglykolovú. Tú nahrádza cisteamín a etanolamín. Zatiaľ čo etanolamín otvára šupinky kutikuly, cysteamin remodeluje disulfidové väzby a zaisťuje, že chĺpky zostanú na svojom novom mieste. Táto kombinácia je šetrnejšia k chĺpkom ako klasická kyselina tioglykolová.

Medzi laminačné systémy bez kyseliny tioglykolovej patrí aj ÉLAN SUPERSONIC, čo je aktuálne najrýchlejší systém na lamináciu. O koľko je ale rýchlejšie, o toľko je aj silnejšie a má preto svoje obmedzenia - síce si skvele poradí aj s tými najsilnejšími chĺpkami, nie je ale vhodný pre citlivé klientky. V tom má o systém Maxymovho Lavender, ktorý je slabší, výhodu.

1. Vyhodnoťte stav obočia klientky

 • Vyplňte s klientkou kartu klienta a skontrolujte kontraindikácie.
 • Určite čas pôsobenia oboch krokov podľa analýzy obočia.

Typ chĺpkov 1: Chĺpky v obočí sú veľmi silné a obočie nebolo v poslednej dobe farbené, odfarbované ani laminované.
Typ chĺpkov 2: Chĺpky sú jemnejšie, stredne tuhé av poslednej dobe bolo obočie laminované alebo farbené.

Pri stanovovaní času pôsobenia zohľadnite (ne)použitie fólie a teplotu v miestnosti, kde pracujete. Čím vyššia teplota v miestnosť bude, tým budú prípravky pracovať rýchlejšie a naopak čím nižšia teplota bude, tým budú prípravky pracovať pomalšie.

Doba pôsobenia je v závislosti od typu chĺpkov a faktorov spomínaných vyššie nasledujúca:

 • 4–5 minút pre slabé a tenké chĺpky
 • 6–7 minút pre stredné chĺpky
 • 8–9 minút pre husté chĺpky
 • 10–12 minút pre veľmi silné chĺpky

2. Pripravte obočie na lamináciu

Obočie vyčistite penou na obočie a zbavte tak chĺpky aj kožu mastnoty a zvyškov make-upu. Pokiaľ použijete čistiacu penu Maxymova, nepoužívajte už soľný odmasťovač.

Pokiaľ má klientka citlivú pleť, po vyčistení naneste ľahkú vrstvu ochranného balzamu na kožu pod obočie a hrubšiu vrstvu okolo obočia.

3. Aplikujte Maxymova BROW LIFT 1 Lavender

BROW LIFT 1 Lavender môžete zakúpiť vo forme sáčkov alebo ako fľaštičku s pumpičkou.

Doba pôsobenia

Odporúčaný čas pôsobenia 1.kroku je 4–12 minút v závislosti od stavu obočia, (ne)použitia fólie a teploty v miestnosti, kde pracujete – viď vyššie bod 1.

Postup aplikácie

 • BBROW LIFT 1 Lavender naneste na celú dĺžku obočia v hrubšej vrstve.
 • Priebežne obočie prečesávajte a sledujte jeho stav.
 • Akonáhle chĺpky dosiahnu požadovaný stav – sú vláčne – odstráňte zvyšky produktu suchým tampónom.
 • V prípade potreby môžete doplniť vrstvu ochranného balzamu.

4. Aplikujte Maxymova BROW FIX 2 Lavender

Rovnako ako prvý krok je aj BROW FIX 2 dostupný vo forme sáčkov i ako fľaštička s pumpičkou.

 • Sérum nanášajte na obočie a pritom chĺpky zľahka vyčesávajte a uhladzujte.
 • Čas pôsobenia je 6-8 minút, pričom doba pôsobenia by mala byť rovnaká ako v kroku 1, vždy však minimálne 6 minút. Dobu pôsobenia neskracujte.
 • Akonáhle uplynie čas pôsobenia, odstráňte zvyšky produktu vlhkým tampónom namočeným v destilovanej vode.

5. Nafarbite obočie

Pamätajte, že farba po laminácii chytá na chĺpky rýchlejšie a viac, a že je potrebné používať farby, ktoré sú určené po laminácii obočia. Odporúčame používať farby Infinity Aqua Drops, My Lamination, ÉLAN, Inlei alebo Brow Xenna.

Po nafarbení stiahnite farbu vlhkým tampónom namočeným v destilovanej vode.

6. Aplikujte 3.krok – sérum Maxymova Goccia Blue Diamond nebo Goccia Keratin Gold

Štětečkem naneste na obočí 2–3 kapky séra, nechte působit 5 minut a poté odstraňte navlhčeným vatovým tamponem. Je čistě na vašich preferencích, zda si vyberete sérum Blue Diamond nebo Keratin Gold. Můžete je případně smíchat i dohromady.

7. Ukončite proces laminácie a aplikujte Maxymova Lash & Brow Cocktail

Pre ukončenie procesu a čo najlepšie výsledky aplikujte na obočie Maxymova Lash & Brow Cocktail (dostupný ako vrecká aj ako fľaštička s kvapkadlom). Sérum obsahuje zmes aktívnych rastlinných zložiek, ktoré zlepšujú zdravie vlasovej cibuľky a fotikuly a stimulujú rast chĺpkov. Nie je potrebné oplachovať.


8. Dotvarujte obočie

Upravte obočie vami zvolenou metódou – pinzetou, šetrným voskom, niťou...

 

Odporúčania pre starostlivosť po procedúre

Neodporúčame farbenie obočia hennou a odfarbovanie obočia, pretože výsledok môže byť veľmi nepredvídateľný. Mohlo by dôjsť k poškodeniu vlasovej štruktúry (suché a matné chĺpky), čo sa prejavuje lámavosťou a vypadávaním chĺpkov.

Po laminácii obočia sa dôrazne odporúča vyvarovať sa saunovaniu, soláriu a akémukoľvek mechanickému poškodeniu vytvoreného tvaru obočia (napr. spanie tvárou dole na vankúši).

Obmedzte kontakt obočia s vodou a nečistite obočie 24 hodín po procedúre.

Dôrazne sa odporúča vyvarovať sa používania agresívnych kozmetických prípravkov a agresívnych kozmetických procedúr (peelingy, alkoholovej vody, laserové ošetrenie) po dobu 48 hodín po laminácii obočia.