ÉLAN Smart Brow Tinting System: Aké sú rozdiely medzi pôvodnou verziou a verziou 2.0?

ÉLAN prichádza s aktualizovanou verziou farbiaceho systému ÉLAN Smart Brow Tinting System 2.0. Nové farby si zachovávajú neutrálne pH a samozrejme stále neobsahujú amoniak ani etanolamín. V čom sa ale naopak nová verzia od tej pôvodnej líši? Podstatné rozdiely nájdete v tabuľke nižšie. Prejdeme aj najčastejšie otázky a odpovede na ne. 

ELAN Deep Brow Tint System 2.0

Pôvodný SBTS Nový SBTS 2.0
Oxidant Pôvodná verzia využíva 3% oxidant. Systém 2.0 využíva 2% oxidant, ktorý je šetrnejší a neničí prírodný melanín v chĺpkoch.
Balenie Tuba Vzduchotesná fľaštička znižuje spotrebu produktu a riziko oxidácie farby pred uplynutím dátumu expirácie.
Farbenie po laminácii Farba na chĺpkoch je veľmi sýta, ale aj pomerne tmavá. Farbie obočie do prirodzených odtieňov, bez extrémneho stmavenia.
pH a zloženie Ako pôvodná, tak aj nová verzia farieb majú prirodzené pH=7. Neobsahujú amoniak ani etanolamín.
Boostery Oba systémy obsahujú boostery, vďaka ktorým ľahko rozšírite základnú paletu dostupných odtieňov.

 

Najčastejšie otázky k novej verzii ÉLAN Deep Brow Tinting System 2.0

Aký je rozdiel medzi 2% a 3% oxidantom? 

Čím vyššie má oxidant pH, tým intenzívnejšie je farba zabudovaná do štruktúry chĺpkov. Oxidant s nízkym percentom peroxidu vodíka iba aktivuje pôsobenie farby, bez toho aby došlo k odfarbeniu prirodzeného odtieňa chĺpkov.

elan oxidant

Prečo sú farby teraz vo vzduchotesnej fľaštičke namiesto tuby?

  • Nižšia spotreba produktu – nové vzduchotesné balenie umožňuje dávkovať farbu v malom množstve a nič tak nepríde nazmar. Princíp fungovania vzduchotesných fľaštičiek navyše umožňuje využiť 100 % obsahu balenia.
  • Pohodlnosť používania – nielenže nemusíte zakaždým odšróbovať a zašróbovať uzáver, ale novú fľaštičku možno používať aj v akejkoľvek polohe, zvisle aj naklonenú.
  • Dlhovekosť farby – vzduchotesná fľaštička minimalizuje oxidáciu farby, pretože produkt neprichádza do styku so vzduchom.
  • Žiadne riziko vyliatia.

Môžem použiť 2% oxidant s predchádzajúcou verziou Deep Brow Tint?

Teoreticky áno – rozhodne tým nijako neohrozíte zdravie klientky. Odtieň však nemusí na koži chytiť tak sýto, ako sa očakávalo, a preto odporúčame s novým SBTS 2.0 používať nový 2% oxidant.

Je možné použiť 3% oxidant s novou verziou farieb 2.0?

Áno, výsledný odtieň ale bude málinko iný, než pri použití 2% oxidantu. Porovnanie môžete vidieť na obrázku.

Farvy Elan a oxidant 2.0