Postup lash liftingu s Maxymova Lavender

Maxymova LavenderMaxymova Lavender je systém na lamináciu obočia a rias, ktorý ako jeden z mála neobsahuje v prvom kroku kyselinu thioglykolovú. Namiesto nej využíva kombináciu etanolamínu a cysteamínu, ktorá je k riasam a chĺpkom šetrnejšia.

Ak by vás systémy bez kyseliny thioglykolovej zaujali, ďalším je ÉLAN SUPERSONIC, ktorý vyniká najkratšími dobami pôsobenia na trhu. O koľko je ale rýchlejší, o toľko je aj silnejší a má preto svoje obmedzenia – síce si skvele poradí aj s tými najsilnejšími riasami, nie je ale vhodný pre citlivé klientky. Maxymova Lavender je slabší, ale o to šetrnejší. Je nutné dodať, že to neznamená, že by ste s Maxymova Lavender nedosiahli dobrých výsledkov. Len si na ne budete musieť počkať o pár minút dlhšie.

1. Vyčistite očné okolie a riasy

Na odmastenie rias pred lamináciou odporúčame používať Maxymova čistiacu penu na riasy a obočiePenu potom zmyte vodou. Ak použijete čistiacu penu od Maxymovej, nie je už následne treba používať soľný roztok.

2. Zakryte spodné riasy podložkou

3. Na horné očné viečka nalepte silikónovú natáčku a rozprestrite na nej riasy

 • Na horné viečko prilepte silikónovú natáčku vhodnej veľkosti. Pravú a ľavú natáčku nalepte na očné viečka v rovnakej vzdialenosti od nosa. 
 • Na natáčky nanesiete tenkú vrstvu lepidla / balzámu. Použiť môžete napríklad Élan Strong – najsilnejšie lepidlo v našej ponuke.
 • Pomocou aplikátora rozprestrite riasy na natáčke.

4. Aplikujte 1.krok – MAXYMOVA BROW LIFT 1 Lavender

BROW LIFT 1 Lavender môžete zakúpiť vo forme sáčkov alebo ako fľaštičku s pumpičkou.

 • Aplikácia

Prvý krok nanesiete vo vzdialenosti 2 mm od korienkov do 1/2 až 2/3 rias. Nikdy sérum neaplikujte na končeky rias! Čím širší pás vytvoríte, tým väčšie natočenie bude. Prípravok nezakrývajte fóliou. 

 • Doba pôsobenia

Doba pôsobenia sa líši podľa sily rias, teploty v miestnosti a ďalších faktorov. Ak sú fľaštičky dlhšie dobu otvorené, bude nutné čas pôsobenia predĺžiť.

Orientačná doba pôsobenia podľa sily rias je nasledovná:

 • riedke a slabé riasy 4–5 min
 • stredné riasy 6–7 min
 • silné riasy 8–9 min
 • veľmi husté riasy 10 min

Rozhodujúci je však vždy test natočenia!

 • Test natočenia

Počas pôsobenia vykonajte test natočenia. Ak sa test prejaví negatívne, počkajte 1 až 2 minúty a test zopakujte. Pokračujte tak dlho, kým sa nepodarí rozpojiť dostatočné množstvo disulfidických mostíkov.

 • Odstránenie séra

Akonáhle bude test natočenia úspešný, setrite sérum LA kefkou alebo šikmým štetcom na sucho – nepoužívajte vodu.

Ak sa riasy počas doby pôsobenia odlepia od natáčky, nalepte ich vždy malým množstvom lepidla späť.

5. Naneste 2.krok – Maxymova BROW FIX 2 Lavender

Rovnako ako prvý krok je aj BROW FIX 2 dostupný ako vo forme sáčkov, tak aj ako fľaštička s pumpičkou.

 • Aplikácia

Krok 2 naneste vo vzdialenosti 1 mm od korienkov rias na celú dĺžku rias. Nezakrývajte fóliou. Môžete využiť techniky podlepovania rias kompenzátorom, páskou, vatou, gázou a podobne.

 • Doba pôsobenia

Sérum nechajte pôsobiť rovnako dlho ako ste nechali pôsobiť 1.krok, minimálne však 6 minút. Dobu pôsobenia neznižujte.

 • Odstránenie séra

Po uplynutí doby pôsobenia setrite sérum LA kefkou alebo šikmým štetcom na sucho – nepoužívajte vodu.

6. Nafarbite riasy

Pre dosiahnutie čo najpôsobivejšieho efektu a čo najviac viditeľného výsledku odporúčame po dokončení procedúry vykonať farbenie rias. 

 • Aké farby používať v kombinácii so systémom Maxymova Lavender?

Kompatibilné farby sú InleiBrow Xenna O2 OxygenMy Lamination.

Ak by ste sa rozhodli použiť farby iných značiek (NEODPORÚČAME), nechajte ich pôsobiť kratšiu dobu, cca 3–5 minút.

 • Postup farbenia – všeobecne

Opatrne odlepte a podsuňte podložky pod spodné riasy. Horné aj spodné riasy nafarbite. V priebehu farbenia môžete použiť techniky podlepovania rias pomocou kompenzátorov, pásky, vaty, gázy a podobne. Nechajte farbu pôsobiť a potom farbu zotrite na sucho.

7. Aplikujte 3.krok – sérum Maxymova Goccia Blue Diamond alebo Goccia Keratín Gold

Štetčekom naneste na riasy 2–3 kvapky séra, nechajte pôsobiť 5 minút a potom odstráňte navlhčeným vatovým tampónom. Je čisto na vašich preferenciách, či si vyberiete sérum Blue Diamond alebo Keratín Gold. Môžete ich prípadne zmiešať aj dohromady.

8. Ukončite proces laminácie a aplikujte Maxymova Lash & Brow Cocktail

Pre ukončenie procesu a čo najlepšie výsledky aplikujte na riasy Maxymova Lash & Brow Cocktail (dostupný ako vrecká aj ako fľaštička s kvapkadlom). Sérum obsahuje zmes aktívnych rastlinných zložiek, ktoré zlepšujú zdravie vlasovej cibuľky a fotikuly a stimulujú rast rias. Nie je potrebné oplachovať.