Postup lash liftingu s ÉLAN SUPERSONIC Flexing Expert System

ÉLAN SUPERSONIC je jeden z najlepších systémov na lamináciu obočia a rias. Oceníte na ňom najmä krátku dobu pôsobenia a krásne výsledky. Jeho vysoká efektivita má však aj svoje úskalia: dávajte pozor, aby ste SUPERSONIC nepoužívali na citlivé klientky. O koľko je systém rýchlejší, o toľko je totiž aj silnejší a pri citlivých klientkach by mohol vyvolať reakciu. Zároveň ho nie je vhodné používať, pokiaľ bola v uplynulých 14 dňoch vykonaná iná laminácia. Pokiaľ si ale postrážite tieto dve veci, so SUPERSONIC dosiahnete luxusné výsledky.

1. Očistite očné okolie a riasy

Na čistenie odporúčame čistiacu penu ELÁN Detox, pretože potom nemusíte používať soľný odličovač. Po vyčistení rias penu zmyte vodou.

2. Zalepte spodné riasy podložkou

3. Na očné viečka upevnite silikónovú natáčku a rozprestrite riasy

  • Na horné viečko pripevnite silikónu natáčku vhodnej veľkosti. Pravú a ľavú natáčku nalepte na očné viečka v rovnakej vzdialenosti od nosa.
  • Na natáčky naneste slabú vrstvu fixačného gélu či lepidla. Použiť môžete napríklad Élan Strong – najsilnejšie lepidlo v našej ponuke.
  • Pomocou aplikátora rozprestrite riasy na natáčku.

4. Použite ÉLAN SUPERSONIC sérum 1

Aplikácia

Prvý krok naneste vo vzdialenosti 2 mm od korienkov do 1/2 až 2/3 rias. Nikdy sérum nenanášajte na končeky rias! Čím širší pruh vytvoríte, tým väčšie natočenie bude. Prípravok nezakrývajte fóliou. Môžete využiť techniky podlepovania rias, ktoré nezahrievajú – napríklad pomocou vaty alebo gázy. Na nanesenie séra môžete použiť štetec ÉLAN BLACKWOOD 1.

Doba pôsobenia

Doba pôsobenia sa líši podľa sily rias, teploty v miestnosti a ďalších faktorov. Pokiaľ sú fľaštičky dlhšiu dobu otvorené, bude nutné čas pôsobenia predĺžiť.

Orientačná doba pôsobenia pôsobenia podľa sily rias je nasledujúca:

  • Stredne silné riasy a slabšie riasy: 3–6 minút
  • Silné riasy: 6–8 minút

Rozhodujúci je však vždy test natočenia!

Test natočenia

Počas pôsobenia vykonajte test natočenia. Pokiaľ sa test prejaví negatívne, počkajte 1 až 2 minúty a test zopakujte. Pokračujte tak dlho, kým sa nepodarí rozpojiť dostatočné množstvo disulfidických mostíkov.

Odstránenie séra

Akonáhle bude test natočenia úspešný, zotrite sérum LA kefkou alebo skoseným štetcom napríklad ÉLAN BLACKWOOD 2. Sérum môžete zotrieť na sucho alebo na vlhko – záleží na vašich preferenciách.

Čo robiť pri odlepovaní rias

Pokiaľ sa riasy odlepia od natáčky, nalepte ich vždy späť za použitia malého množstva lepidla.

5. Použite ÉLAN SUPERSONIC sérum 2

Aplikácia

Krok 2 naneste vo vzdialenosti 1 mm od korienkov rias na celú dĺžku rias. Nezakrývajte fóliou. Môžete využiť techniky podlepovania rias kompenzátorom, páskou, vatou, gázou a podobne.

Doba pôsobenia

Sérum nechajte pôsobiť rovnako dlho ako ste nechali pôsobiť 1. krok, minimálne však 6 minút. Dobu pôsobenia neskracujte.

Odstránenie séra

Po uplynutí doby pôsobenia zotrite sérum LA kefkou alebo skoseným štetcom. Prípravky môžete zotrieť na sucho alebo na vlhko - podľa vašej preferencie.

6. Aplikujte na riasy výživnú masku Multivitor

Pred farbením naneste na celú dĺžku rias Multivitor a nechajte pôsobiť 5 minút. Potom odstráňte zvyšky produktu vlhkým tampónom namočeným v destilovanej vode.

7. Farbenie rias

Na dosiahnutie čo najpôsobivejšieho efektu a čo najviac viditeľného výsledku odporúčame po dokončení procedúry previesť farbenie rias.

Aké farby používať v kombinácii so systémom SUPERSONIC?

Odporúčame používať gélovú farbu ÉLAN 01 Black, ktorá bola špeciálne vytvorená a testovaná na používanie so systémom SUPERSONIC na lamináciu rias.

Ostatné kompatibilné farby sú Inlei, Brow Xenna O2 Oxygen, My Lamination.

Pokiaľ by ste sa rozhodli použiť farby iných značiek (NEODPORÚČAME), nechajte ich pôsobiť kratšiu dobu 3–5 minút.

Postup farbenia – všeobecne

Opatrne odlepte a podsuňte podložky pod spodné riasy. Horné aj spodné riasy nafarbite. V priebehu farbenia môžete použiť techniky podlepovania rias pomocou kompenzátora, pásky, vaty, gázy a podobne.

Postup farbenia – s gélovou farbou ÉLAN

Élan farbu zmiešajte s aktivátorom v pomere 1:1. Doba pôsobenia je 5–10 minút.

Tip: Pokiaľ chcete získať veľmi intenzívnu čiernu farbu, môžete do gélovej farby pridať Indigo booster. V takom prípade k vymiešanej zmesi farby a oxidantu pridajte ešte 20% boostera.

8. Umyte riasy

Po nafarbení umyte riasy čistiacou penou ÉLAN Detox, aby ste zastavili chemické reakcie z predchádzajúcich krokov.

Penu odstráňte vatovým tampónom navlhčeným v destilovanej vode. Elán má patentovaný systém obnovy hydrolipidovej bariéry, preto sa použitie vody a peny nemusíte báť.

9. Aplikujte fixátor farby

Na dosiahnutie lepších výsledkov naneste na riasy ELÁN fixátor farby na obočie a riasy s keratínom a slnečnicovým olejom. Fixátor neoplachujte.

10. Bonusová starostlivosť: LashPlex

LashPlex poskytuje riasam hydratáciu a výživu rozpustnú vo vode. Naneste sérum na riasy a pred pokračovaním ďalšími krokmi nechajte 5 minút pôsobiť. Neoplachujte.

11. Bonusová starostlivosť: Brow elixír

Brow elixír dopĺňa do rias mastné zložky. Jeho použitie je dobrovoľné a pokiaľ klientkam vadí mastnota na riasach, odporúčame tento krok vynechať.

Odporúčania pre starostlivosť o riasy 24 hodín po procedúre

  • vyvarovať sa saunovaniu a soláriu
  • vyvarovať sa akémukoľvek mechanickému namáhaniu rias (napr. spanie tvárou dole na vankúši, mnutie očí, dotýkanie sa rias prstami).
  • zamedziť kontaktu rias s vodou a nadmernou vlhkosťou (vrátane pary)
  • nepoužívať žiadnu riasenku
  • neaplikovať na riasy akékoľvek odličovacie prípravky