Élan Laminácia obočia Expert System Brow FixUp 1.krok airless fľaštička 10 ml

 

Krok 1 je roztok, ktorý použijete v prvej časti procesu laminácie obočia. Prípravok zmäkčuje vlasovú kutikulu, čím otvára šupinky kutikuly a opatrne preniká do chĺpkov. Jemné zloženie roztoku zaisťuje dokonalé vyrovnanie chĺpkov obočia a súčasne ich maximálnu ochranu. Roztok pre 2. krok na zakúpenie tu.

 • pH=9,0–9,5
 • neobsahuje kyselinu tioglykolovú ani hydroxid amónny
 • balenie bez prístupu vzduchu

Objem: 10 ml

Dostupnosť Skladom
€26,80
   
Kód tovaru 8432
Značka ÉLAN
Kategória 1.krok
 
 • Vyrobené: Ukrajina
 • Objem: 10 ml
 • Dátum spotreby: 24 mesiacov
 • Trvanlivosť po otvorení: 2 mesiace

Zloženie: Aqua, Cysteamine HCL, Ethanolamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Urea, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Erythorbate, Sodium Gum, Disodium EDTA, Styrén/Acrylates Copolymer, Diazolidinyl Urea, Methylparabén, Propylparabén, Parfém.

Ako funguje Krok 1:

Krok 1 je roztok, ktorý použijete v prvej časti procesu laminácie obočia. Prípravok zmäkčuje vlasovú kutikulu, čím otvára šupinky kutikuly a opatrne preniká do chĺpkov. Jemné zloženie roztoku zaisťuje dokonalé narovnanie chĺpkov obočia a súčasne ich maximálnu ochranu.

 • Vďaka obsiahnutému miernemu alkalizátoru etanolamínu roztok otvára šupinky kutikuly a poskytuje jemnejší účinok na chĺpky ako tradičný tioglykolát amónny.
 • Inovatívne reštrukturalizačné činidlo cysteamín hydrochlorid starostlivo remodeluje disulfidové väzby a zaisťuje, že chĺpky zostanú na svojom mieste.
 • Vyživujúci komplex na báze keratínu chráni proteínové štruktúry chĺpkov počas laminácie a urea, prírodný hydratačný faktor, zadržiava potrebnú vlhkosť a chráni chĺpky pred vysušením a poškodením.
 • Upozornenie: Roztok kroku 1 môže časom ľahko zožltnúť kvôli obsiahnutému cysteamínu a prípustná je tiež prítomnosť sírneho zápachu.

Ako funguje Krok 2 :

Krok 2 je roztok určený pre druhú časť laminácie obočia. Ideálne zloženie produktu zaisťuje maximálnu možnú interakciu s krokom 1. Dohromady oba produkty poskytujúce žiaduci vzhľad dokonale upraveného obočia. Krok 2 je obohatený o vyživujúci komplex založený na katiónových a zmáčacích látkach, ktoré dodávajú vlasom kondicionačný účinok, lesk a zanechávajú pokožku hladkú. Neobsahuje bromičnan sodný. pH=2,5=3,0

 • Obnovuje disulfidové väzby vlasov a chráni ich pred poškodením
 • Ustaľuje tvar chĺpkov a obnovuje ich prirodzené рН

Postup podávania žiadostí

1. Posúďte stav chĺpkov obočia klientky

Stanovte dobu pôsobenia roztokov podľa typu obočia:

 • Typ 1: chĺpky obočia sú husté, ostnaté, nevykonané predtým chemickými procedúrami (procedúry farbenia alebo odfarbovania obočia) – doba pôsobenia 12–15 minút;
 • Typ 2: chĺpky v obočí sú stredné hrúbky, sú prirodzené, zdravé alebo prešli predtým chemickými procedúrami (farbenie alebo odfarbovanie) - doba pôsobenia 6-12 minút.


2. Pripravte obočie na lamináciu

Použite ÉLAN Čistiacu penu na obočie a riasy s antibakteriálnym účinkom na odmastenie pokožky a chĺpkov.

3. Definujte tvar obočia (Krok 1)

 • Naneste tenkú vrstvu krému s arganovým olejom od TM ELAN professional line na obočie a hrubšiu vrstvu na pokožku okolo obočia. Odporúča sa používať profesionálny ÉLAN štetec na make-up BLACKWOOD #4.
 • Naneste roztok Krok 1 na obočie. Doba pôsobenia je 6-15 minút. Odporúča sa používať profesionálny štetec na make-up ÉLAN BLACKWOOD #3.
 • Opatrne zakryte oblasť obočia špeciálnou plastovou fóliou na zvýšenie efektu roztoku. Nechajte pôsobiť 3–15 minút. Potom odstráňte fóliu a chĺpky opatrne rozčešte a nastavte ich správnym smerom. Skontrolujte stav chĺpkov. V prípade potreby znovu zakryte obočie fóliou a nechajte 3-5 minút pôsobiť. Varovanie! Maximálna doba pôsobenia by nemala prekročiť dobu pôsobenia pre vybraný typ chĺpkov obočia (typ 1/typ 2).
 • Po uplynutí doby pôsobenia odstráňte prebytok roztoku vatovým tampónom navlhčeným vodou. Varovanie! Pri definovaní tvaru obočia je dôležité vziať do úvahy smer rastu chĺpkov obočia. Zmeny tvaru obočia by mali byť hladké, aby sa zabránilo skladaniu chĺpkov na seba.

4. Upravte smer chĺpkov obočia (Krok 2 )

 • Naneste tenkú vrstvu krému s arganovým olejom od ÉLAN na obočie a hrubšiu vrstvu na pokožku okolo obočia. Odporúča sa používať profesionálny štetec na make-up ÉLAN BLACKWOOD #4.
 • Naneste roztok Krok 2 na obočie a rozotrite ho, pričom chĺpky opatrne nastavte správnym smerom.
  Varovanie! Množstvo roztoku použitého v 4.fáze laminácie obočia by sa malo rovnať množstvu roztoku použitého v 3. fáze - vytváranie tvaru obočia.
 • Opatrne zakryte oblasť obočia špeciálnou plastovou fóliou na zosilnenie pôsobenia roztoku. Varovanie! Doba pôsobenia v 4.fáze by sa mala rovnať dobe spracovania v 3.fáze vytvárania tvaru obočia. Nie je dovolené skrátiť dobu spracovania.
 • Po uplynutí doby pôsobenia odstráňte prebytok roztoku vatovým tampónom navlhčeným vodou.
 • Aplikujte na obočie ELÁN Čistiacu penu na obočie a riasy s antibakteriálnym účinkom, aby ste zastavili chemickú reakciu. Penu odstráňte vatovým tampónom navlhčeným vodou.
 • Pokiaľ po laminácii nenasleduje farbenie obočia, použite ELÁN fixátor farby na riasy a obočie pre lepšie výsledky .
 • Pokiaľ po skončení laminácie pokračujete farbením obočia, farbiacu zmes aplikujte ihneď po použití ÉLAN čistiacej peny na obočie a riasy s antibakteriálnym účinkom. Varovanie! Treba vziať do úvahy, že farba chĺpkov obočia má byť pri farbení obočia jasnejšia a na chĺpkoch sa objaviť rýchlejšie.
 • Pre lepšie výsledky po procedúre farbenia obočia použite ÉLAN fixátor farby na riasy a obočie s keratínom a slnečnicovým olejom.

Varovanie! Úprava tvaru obočia musí byť vykonaná až po dokončení laminácie obočia. Aby nedošlo k vážnemu poškodeniu pokožky, silne odporúčame používať pinzetu na obočie.

Odporúčanie k následnej starostlivosti o postup laminácie obočia

Odfarbovanie obočia a farbenie hennou sa neodporúča, pretože výsledok môže byť veľmi nepredvídateľný: môže dôjsť k poškodeniu vlasovej štruktúry (suché a matné chĺpky) s následkom lámavosti a vypadávania chĺpkov.

Dôrazne sa odporúča vyhýbať sa saunám, soláriám a akémukoľvek riziku mechanického poškodenia vytvoreného tvaru obočia (napr. spanie tvárou dole na vankúši) po dobu 24 hodín po laminácii obočia.

Dôrazne sa odporúča vyvarovať sa používania agresívnych kozmetických prípravkov a agresívnych kozmetických procedúr (peelingy, peelingy na tvár, alkoholové vody, laserové ošetrenie) po dobu 48 hodín po laminácii obočia.

Upozornenie: Produkt je určený iba na profesionálne použitie po zaškolení.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.